.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Црква за сите сезони„ Канвас уметност “од Ники Боем

Заштитена марка ликовна уметност „Црква за сите сезони„ Канвас уметност “од Ники Боем

DEN 958.40

Од стока
Достапно.

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Г -ѓа Боем студирала техничка уметност на Институтот за уметност во Оукланд во Калифорнија и станала уметник директор на неколку национални агенции за уметност. Во тоа време, таа доби бројни награди како илустратор и графички дизајнер.

За производот

Купувачите избираат и