.

.

Трговска марка ликовна уметност „лабораторија голф“ платно уметност од Кристофер Ник

Трговска марка ликовна уметност „лабораторија голф“ платно уметност од Кристофер Ник

DEN 2601.60

Од стока
Достапно.

Тогаш Кристофер беше во можност да ги рафинира своите вештини со копирање на стари мастер слики во колекцијата на Институтот за уметности во Минеаполис. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Училишниот систем Ателје се заснова на наставната програма за обука на уметникот во традицијата на старите мајстори. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Тој работеше успешно со бројни издавачки куќи како што се : Симон Шустер, Холт-Реинхарт Винстон, Школастик и Американски поздрав. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

За производот

Купувачите избираат и