.

.

Главни панели за завеси за прозорецот Дамаск, 60 84

Главни панели за завеси за прозорецот Дамаск, 60 84

DEN 1119.36

Од стока
Достапно.

Додадете класичен стил на вашиот простор со панел за завеси на прозорецот Дамаск. Позадината за чиста крема во боја обезбедува светла позадина за класично стилизираниот печатење Дамаск што ќе додаде допир на шема на вашиот простор. Запалениот изглед на шемата на Дамаск му дава на оваа завеса рустикално чувство кое веднаш ќе додаде шарм во вашата дневна соба, спална соба, канцеларија или трпезарија! Главните панели за завеси на прозорецот Дамаск се достапни во сиви и сини колорити за да можете да најдете совршен неутрален или смел акцент за вашиот простор. Секој сет вклучува 2 панели за завеси кои мерат ширина од 30 инчи, за комбинирана ширина од 60 инчи и 84 инчи долги за да ги вклопат повеќето прозорци. Громот на врвот обезбедува лесно решение за виси, така што можете да уживате во вашите нови панели за завеси веднаш штом ќе ги вратите дома. Направено со 67 % полиестер и 33 % памук, овој сет на панели за завеси е издржлив и машински перење. Дајте го вашиот простор со класично и шармантно ажурирање со панел за завеси на прозорецот Дамаск. Сет на 2. Достапно на начини на сива и сина боја. Потресена дамаск патер. Секој панел е широк 30 инчи за комбинирана ширина од 60 инчи по пар на панел. Долги 84 инчи. 67% полиестер, 33% памук. Громатски врв. Машина за перење.

За производот

Купувачите избираат и