.

.

Scosche NEXC2128-XCES целосен HD двонасочен паметен камп напоен од Nexar со Cup Suction и Memory 128 GB

Scosche NEXC2128-XCES целосен HD двонасочен паметен камп напоен од Nexar со Cup Suction и Memory 128 GB

DEN 1.67

Од стока
Достапно.

Scosche NEXC2128-XCES0 Full HD двонасочно снимање, паметната камера со памет фаќа важни визуелни докази за несреќи или настани од вашето возило. Беспрекорно прегледувајте снимки, настани и интегрирајте ги вашите GPS, Siri® и Google® асистент користејќи ја апликацијата Nexar. Снимете видео со висок квалитет во текот на ноќта или со слаба осветленост со ултра-ниска видливост на светлината и висок динамичен опсег. Снимете ги снимките дневно или ноќно време со ултра-ниска видливост на светлината и чувајте ја вградената внатрешна меморија од 128 GB. Секој пакет доаѓа со Nexc2 целосна HD Dash камера, 24 W двојна порта (12 W секоја) USB адаптер за автомобили, монтирање на чаша за вшмукување за камера, кабел за напојување од 10 стапки од 90 степени, врски и алатки за инсталација. Користете ја снимката за автоматско јамка за беспрекорно снимање нови снимки во однос на претходните снимки. Се поврзува со Wi Fi со големи брзини кои обезбедуваат безбедна, сигурна врска. Ние ја поддржуваме оваа неверојатна камера со поддршка за технологија за живот на Скоше и 1-годишна гаранција. Снимајте совршени снимки или видео со 1080p, 155 степени предни леќи со широк агол на фотоапаратот или 720p, задни леќи со задниот дел од 140 степени. Леќата со широк агол од 1080p, 155 степени со широк агол, дава јасен преглед на предметите за снимање на најдобрите снимки и видео пред возилото, додека задните леќи од 720p, 140 степени се соочуваат со внатрешните леќи, фаќа сè во возилото. Опремено со многу точен г-сензор кој открива инциденти и евидентира сериозност на влијанието. Брзо и безбедно монтирајте ја камерата на цртичката или шофершајбната со помош на монтирање на чашата за вшмукување.

За производот

Купувачите избираат и