.

.

Lenovo Essential 15.6 Лаптоп, Intel Pentium B980, 500 GB HD, Windows 8

Lenovo Essential 15.6 Лаптоп, Intel Pentium B980, 500 GB HD, Windows 8

DEN 2.67

Од стока
Достапно.

Напојувајте го вашиот ден. Како што е вашиот дневен витамин, серијата G доаѓа со многу додатоци за зајакнување на перформансите и е подготвена да ви помогне да ги преземете списокот за правење. Добијте ги сите карактеристики што ви се потребни за ниска цена. Овие компјутери се удобно да служат како ваш примарен лаптоп или како втор домашен компјутер. Lenovo Essential 15.6 "лаптоп, Intel Pentium B980, 500 GB HD, Windows 8 Intel Pentium 2,40 GHz процесор обезбедува прекрасни перформанси на компјутерот, како што лесно, комуницирате со пријателите и семејството, уживајте во забавата и завршете ја вашата работа. 4 GB меморија за непречено мултитаскинг. 15.6 "приказ со 1366 x 768 Резолуција ги прикажува филмовите, игрите и фотографиите со импресивна јасност. Виндоус 8 ОС паметно управува со вашиот хардвер и ефикасно работи со рутински апликации. 500 GB вкупниот капацитет на HDD обезбедува доволно простор за чување на сите ваши документи и мултимедијална содржина. 5 часа батеријата обезбедува доволно време да ги извршите вашите рутински задачи.

За производот

Купувачите избираат и