.

.

Почнувајќи Течност, 10. оз

Почнувајќи Течност, 10. оз

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

ХЕТ Тешки Почетна Течност Е специјална формула почетна течност со горниот цилиндар подмачкување и инхибитор на корозија. Течноста за стартување НА ЛИСТОТ е безбедна за сензорите за кислород и катализаторите. Се користи во сите бензински и дизел мотори во автомобили, камиони, трактори, автобуси, морски мотори, косилки, моторни санки, дувалки за снег и градежна опрема. Оваа почетна течност заштедува стартери и батерии помагајќи брзо да се стартуваат моторите. Овој производ доаѓа во удобна аеросолна конзерва од 10 унци. Не користете во мотори со повеќекратни помагала за греење или комори за претходно согорување со приклучоци за сјај. Застанете подалеку од моторниот простор за да избегнете потенцијални повреди. Со исклучено палење, прскајте ја почетната течност во внесот на воздух две-три секунди. Стартувај мотор. Внимание : Вишокот почетна течност може да предизвика сериозно оштетување на клиповите и дихтунзите. Хет (СА16-12) Почетна Течност (Спреј), 10,1 мл : за сите бензински и дизел мотори. Содржи горниот цилиндар подмачкување и инхибитор на корозија. Безбеден за сите сензори за кислород и катализатори. Заштедува стартер и батерија. Одлично за косилки, моторни санки, дувалки за снег и градежна опрема.

За производот

Купувачите избираат и