.

.

Холи ЕФИ 522-Инјектор За Гориво

Холи ЕФИ 522-Инјектор За Гориво

DEN 12399.84

Од стока
Достапно.

Бош / Ев1 Стил, Висока Импеданса, 42 ФУНТИ/ЧАС;Инјекторите За Гориво Холи ЕФИ имаат прецизен вентил за дискови, висококвалитетни месинг намотки и Прстени Со Висока температура. Овие инјектори обезбедуваат одлична линеарност без забележливо отскокнување при ниска ширина на пулсот, како што најчесто се наоѓа во другите инјектори. Тие се достапни од 19 до 160 фунти/час проток за сместување на различни возила. Инјекторите за Гориво холи ЕФИ обезбедуваат прецизна испорака на гориво од која може да зависите.; Бош / ЕВ1 стил перформанси инјектори - Во собата на 8. Висока импеданса за употреба со заситени возачи. Номинален проток на инјектор : 42 фунти/час @ 43 ПСИ. Поддржува до 670 коњски сили. Три-конус спреј шема.

За производот

Купувачите избираат и