.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Предизвикот 1 Платнена Уметност Од Ален Џимерсон

Трговска Марка Ликовна Уметност Предизвикот 1 Платнена Уметност Од Ален Џимерсон

DEN 2601.60

Од стока
Достапно.

Уметник : Ален Џимерсонсубјект : Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има поток што тече низ центарот на темна шума.Официјално избран За Стогодишната Уметност На Националниот Парк Глечер, Ален Џимерсон носи од Долината Флетхед мирни и инспиративни Слики Од Пејзажот И дивиот свет На Националниот Парк Монтана и Глечер, секој одразувајќи ја својата инспирација од личното искуство со природата. Уметникот роден Во Луистаун продаде над 800 оригинали на приватни колекционери ширум светот. Оваа година, Ален учествуваше на над 20 аукции за бенефиции. Дополнително, тој ја изложува својата работа На Уметничкото Шоу На Западното Наследство Во Големите Водопади, ПЛАНИНАТА. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. поток што тече низ центарот на темна шума.

За производот

Купувачите избираат и