.

.

Трговска марка ликовна уметност „Плака забава III“ платно уметност од Ен Таволети

Трговска марка ликовна уметност „Плака забава III“ платно уметност од Ен Таволети

DEN 3.33

Од стока
Достапно.

Уметник : Ен Таволетисјубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со текст "boo " текст со чизми и бонбони на вештерки. Истакнати бои : Виолетова, црна, портокалова, жолта, зелена, портфолио на бело диво јаболко/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Текст „Бу“ со чизми и бонбони на вештерка.

За производот

Купувачите избираат и