.

.

Трговска марка ликовна уметност „Скриени скапоцени камења“ уметност од Филип Саин-Лоуди

Трговска марка ликовна уметност „Скриени скапоцени камења“ уметност од Филип Саин-Лоуди

DEN 3.33

Од стока
Достапно.

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзаж-апестит : Скандинавскопроизвод Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира розовата светлина на изгрејсонцето допирајќи две голи дрвја во полето снег. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Филип Саинте-ладил „Скриени скапоцени камења“ уметност.

За производот

Купувачите избираат и