.

.

Трговска марка ликовна уметност „тела за пилинг фузија“ платно уметност од Крис Даер

Трговска марка ликовна уметност „тела за пилинг фузија“ платно уметност од Крис Даер

DEN 1530.08

Од стока
Достапно.

Уметник : Крис Dyersubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има боја и перспектива што доаѓа од личност. Крис Дајер е душа со големи намери за човештвото и неговото јас. Тој е човек во потрага по покачени свеста преку природни животни искуства и интроспекции. Медиум на големиот дух, кој го отвора својот брод и се обидува да ги испушти привремените компликации на неговиот его-ум. Студент на живот и вистински скејтер за души, и покрај сите падови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Боја и перспектива кои доаѓаат од личност.

За производот

Купувачите избираат и