.

.

Швајцарска технологија за машка зимска висока пац, изолиран, водоотпорен, големини 8-13

Швајцарска технологија за машка зимска висока пац, изолиран, водоотпорен, големини 8-13

DEN 1.67

Од стока
Достапно.

Овие машка швајцарска технологија високи чизми за PAC се водоотпорни и ќе ги задржат нозете суви и удобни. Со рејтинг на температура од -25 F, овие чизми за машки пакувања ќе настапат во снежни денови, студени денови и утрински патувања. Совршени за зимски активности, овие водоотпорни чизми за машки пакувања се одлично за секој чекор. Водоотпорен. Термичката изолација од 3м Thinsulate нуди дополнителна топлина. Мемориска пена удобна инзола со алуминиумска термичка поддршка за да ја одрази топлината. Гусиран јазик за да го задржи снегот надвор. Затворање на чипка со рефлексивни чевли. Повлечете го јазичето за лесно вклучување и исклучување. ПУ го горниот дел со врежан дизајн на ПВЦ школка. Лесната надворешна страна на ЕВА и ТПР нуди влечење и издржливост. Избришете чиста. Увезени. Зимски чизми за мажи од швајцарска технологија.

За производот

Купувачите избираат и