.

.

Трговска марка ликовна уметност „Плимут Англија Скајлин Блек бела“ уметност од платно од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Плимут Англија Скајлин Блек бела“ уметност од платно од Мајкл Томпсет

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност.Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира Skyline of Plymouth, Англија во Grey Scale на бела позадина. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато.

За производот

Купувачите избираат и