.

.

Аквамарин Цветни Пасијанс Прстен 1. кт Во Сребро.големина 9.0

Аквамарин Цветни Пасијанс Прстен 1. кт Во Сребро.големина 9.0

DEN 2.00

Од стока
Достапно.

Овој Прстен За Пасијанс претставува сет за наклон 1.00 кт Аквамарин опкружен со Елегантна завеса Од Цветен Мотив што го прави Пограциозен во Неговата Едноставност. Аквамарин, Роден Камен На Март помага Трајна Врска, зголемување На Искреноста И Довербата. Овој Фин Производ За Накит Е Изработен По Нарачка Во САД и Бродови со Кутија За Накит И Проценка На Куќата Со Која се Потврдува Автентичноста. Јп=34481 1.00 кт Аквамарин Цветни Пасијанс Прстен. 1 тркалезен сет За Аквамарин користејќи Поставка За Наклон. СИ1-СИ2-Јасност, Сино-Зелена Боја Аквамарин. Скапоцените камења можеби биле Третирани за Да се Подобри Нивниот Изглед или Издржливост и може Да Бараат Посебна Грижа. Природните Својства И Составот На Минираните Скапоцени Камења ја дефинираат Уникатната Убавина на секое Парче. Сликата може да покаже Мали Разлики во Однос на Вистинскиот Камен во Боја И Текстура.

За производот

Купувачите избираат и