.

.

Атлас Десперадо II 265 70r 115t гума

Атлас Десперадо II 265 70r 115t гума

DEN 4688.00

Од стока
Достапно.

Наменето за лесни камиони и SUV, Атлас Десперадо Втори го испорачува квалитетот на возењето и манирите на патот на целата сезонска гума за патнички автомобили. Цигзаг микрогрузи во шара го подобруваат зафатот на влажни временски услови. Четири опкружени жлебови директно оддавајќи вода подалеку од контактната лепенка и се спротивставуваат на хидропланирањето. Соединението на шарите е дизајнирано за долго абење и влечење во текот на целата година. Поддржано од гаранција за живот ограничен на производителот од 50.000 милји.

За производот

Купувачите избираат и