.

.

Mizuno Pro Изберете нараквица со меки топки со брз печ 12,5

Mizuno Pro Изберете нараквица со меки топки со брз печ 12,5

DEN 623.84

Од стока
Достапно.

Mizuno Pro Select го комбинира богатото наследство на серијата Mizuno Pro со напредни скенирања на ракавици на стотици професионалци за да создаде џебни дизајни прилагодени специјално на секоја позиција и како играчите претпочитаат да ја пробијат нараквицата. Овој уникатен пристап кон дизајнот на ракавицата им овозможува на сите играчи да ја обликуваат својата ракавица како професионалец за неверојатно природно вклопување и чувство. Направено со врвен квалитет на американскиот управувачки кожа, која е цврста, неверојатно издржлива и совршено ќе се формира на вашата рака додека ја пробивате. Us Steer Hide кожа : Премиум американскиот управувач е цврст и изграден за да се задржи на риговите на цела сезона. Steersoft Palm Palmer : Одлично чувство, издржлива управувачка палма со мека завршница . Удобни, рачни модели : Го поставува вашиот џеб под мрежата и помага да ја обликувате вашата ракавица како про . Инженерски инженерски филозофија на Мизуно за да се зголеми перформанси со прилагодување на производи за да се задоволат потребите на женскиот спортист. Слот за палецот : Овозможува дополнителна удобност и цврста, безбедна вклопување.

За производот

Купувачите избираат и