.

.

План за ликовна уметност „План за ликовна уметност“ на делот од Newујорк „Канвас уметност од англиско училиште

План за ликовна уметност „План за ликовна уметност“ на делот од Newујорк „Канвас уметност од англиско училиште

DEN 2601.60

Од стока
Достапно.

Уметник : Англиски School Subject : Map Style : Industrial Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела улица мапа на Newујорк. Истакнати бои : Бело, сиво англиско училиште 'се однесува на доминантното училиште за сликарство во Англија во текот на втората половина на 18 век и првата половина на 19 -ти. Нејзиното воспоставување го одбележа подемот на националната традиција што започна со појавата на домородните уметници чии дела веќе не беа провинциски, туку се спротивставуваа на континенталната уметност по квалитет и завршија со остварување на значително влијание врз текот на европското сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. црно -бела улица мапа на Newујорк.

За производот

Купувачите избираат и