.

.

Земјата 16 Широк Снег Лопата, Кабел Електрични Снег Фрлач Лопата-LBS Минута, SN70016

Земјата 16 Широк Снег Лопата, Кабел Електрични Снег Фрлач Лопата-LBS Минута, SN70016

DEN 2160.00

Од стока
Достапно.

Земјата 16 инчен, 12 засилувач кабел снег лопата. Одлично за расчистување на странични патеки за пешачење, палуби, па дури и начини на возење. Оваа моќна лопата за снег од 12 засилувачи може да се справи со секоја снежна работа низ куќата. Без одржување, откако ќе се вклучи овој фрлач на снег е подготвен да оди на работа. Ширина на расчистување : 16 Инчи. Длабочина на расчистување : 8 Инчи. Кабел, 12 засилувач-120v. максимално растојание за фрлање снег : 30 стапки. Прилагодлива помошна рачка. 6 " задни тркала за лесно маневрирање. Изработени со материјали за термичка заштита за да издржат сурови зимски температури.

За производот

Купувачите избираат и