.

.

Контрола на нивото на течноста Реле Контрола На Нивото НА Водата 5А АЦ ДЦ 24В-240В

Контрола на нивото на течноста Реле Контрола На Нивото НА Водата 5А АЦ ДЦ 24В-240В

DEN 1.67

Од стока
Достапно.

- сосема нов висок квалитет-Лесен за инсталирање и издржлив - Функција : 2 или 1 режим на контрола на ниво - Номинален напон на напојување : AC/DC 24-240 V (50-60 Hz)- потрошувачка на Енергија : макс. 2ва-опсег на прилагодување На Чувствителноста : 5 - 100к-Толеранција На Напон На Напојување : -15%; +10% - напон На Електрода : макс. НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 5 V - електрода : макс. 0.1 ма-Време На Одговор : најдолго. 400 ms - кабел за Електрода дозволена дистрибуирана капацитивност( максимум) : 800nf - 100nf-должина На кабелот На електродата : 100m-време на одложување : 0,1 s-10s (прилагодлив) - точност На Поставување : 10% - излезни параметри за контакт : 1? СПДТ, 10А/АЦ1, 250ВАЦ/24ВДЦ - Минимална моќност на префрлување : 500мв - Индикатор За Моќност : зелена индикација ЗА ИЗЛЕЗ на ЛЕР : црвена ЛЕР - Време На Ресетирање : 200мс максимална работна температура : -20~55 - метод На Инсталација : 35мм ДИН железница - висина На Инсталација : 2000м - капацитет На Жици : 1*2, 5мм2 или 2*1, 5мм2 - Големина : 90*18*64ММ / 3.54?0.71?2.52 Во Тежина : Прибл. Вклучени 82g/2.9 oz Package : 1*реле За контрола На Нивото На Течноста (опционално)Белешки : 1. Поради различни фактори како што се осветленоста на екранот и осветленоста на светлината, вистинската боја на производот може да биде малку поинаква од сликата на веб-страницата.2. Ве молиме дозволете мало отстапување помеѓу податоците и рачното мерење. сосема нов висок квалитет. Лесен за инсталирање и издржлив. Функција : 2 или 1 режим на контрола на ниво. Номинален напон на напојување : AC/DC 24-240 V (50-60 Hz). Потрошувачка на енергија : макс. 2ВА.

За производот

Купувачите избираат и