.

.

Van Zyverden Forsythia lynwood злато заспано повеќегодишно растително корен на целото сонце; 6+ ч. Yellowолта

Van Zyverden Forsythia lynwood злато заспано повеќегодишно растително корен на целото сонце; 6+ ч. Yellowолта

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Уживајте во прекрасните жолти цути од година во година. Тоа е мулти-разгранета и исправена грмушка која има малку ширење природа. Forsythia Lynwood Gold. Вратете ја почвата лабаво до длабочината потребна од растението, така што сите нејзини корени ќе бидат покриени со околу 2" почва. Заспан корен. Тие изгледаат одлично расфрлани низ градината или се користат како жива ограда.Златото на Ван Зиверден Форситија Линвуд е украсна листопадна грмушка. Откако цвеќињата ќе исчезнат, ќе произведе 3 инчи зелени лисја. Целосно сонце; 6+ ч. Декомпонирање на прекривка може да обезбеди и хранливи материи на почвата. Форситија напредува во скоро секоја почва што е добро исцедена, глинеста и има доволно хумус за одржување на влагата. Оклопување : Оклопете ја ново засадената Форситија по една година со грануларно ѓубриво со бавно дејство. Наводнување : Вода темелно при садење. Познато е по многу тешката цветна природа. Ставете го растението во дупка, ширете корени и пополнете со добра лабава градинарска почва. Подготовка на почвата : Форситија претпочита богата, добро исцедена почва на полно сонце. Додека активно расте, водата често и темелно, така што водата ќе достигне корени. Потоа ќе станат жолти со навестување на виолетова во есен. Засадување : Копајте дупка 8-10 "длабоко и доволно широко за да може корените да се рашират. Посипете чаша полна со пад под грмушката и 18 "над советите на гранките за да се овозможи дожд да се впие.

За производот

Купувачите избираат и