.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сиетл Скајлин во самракот“ платно уметност од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Трговска марка ликовна уметност „Сиетл Скајлин во самракот“ платно уметност од Бренда Петрела Фотографија ДОО

DEN 1530.08

Од стока
Достапно.

Откако ги извршуваше кариерите како биолог за карцином и како професионалец за биосигурност, таа одлучи да ја испочитува својата loveубов кон надворешноста и да изврши долгогодишен интерес за фотографија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. За време на нејзиниот живот, Бренда се чувствуваше најблагородно, понизно, инспирирано и се зачуди кога е надвор од природата. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Таа сега е фотограф со седиште во Вермонт, кој се фокусира првенствено во пејзажот, природата, ноќното небо, природниот апстракт и фотографијата со рурален живот.Уметник : Бренда Петрела Фотографија ДООСКУБЕКТ : Пејзаж Апеститл : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има град на левата страна на пејзажот.

За производот

Купувачите избираат и