.

.

Трговска марка ликовна уметност Мапа на градскиот улица во Чикаго Канвас уметност од Мајкл Томпсет, бел мат, рамка од дрво

Трговска марка ликовна уметност Мапа на градскиот улица во Чикаго Канвас уметност од Мајкл Томпсет, бел мат, рамка од дрво

DEN 3.00

Од стока
Достапно.

Ова подготвено за обесено, измерено, облик на уметничко дело, има акварелна мапа на улиците на Чикаго.giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Трговска марка ликовна уметност „Мапа на улицата во Чикаго Сити“ платно уметност од Мајкл Томпсет, бел мат, дрвена рамка : Уметник : Мајкл Томпсет. Предмет : Мапи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик.

За производот

Купувачите избираат и