.

.

Трговска марка ликовна уметност „Тукан на гранка на дрво“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

Трговска марка ликовна уметност „Тукан на гранка на дрво“ платно уметност од студиото Хипи Хунд

DEN 0.67

Од стока
Достапно.

Истакнати бои : светло сина, црна, жолта, кафеава, вино, сина западна NC уметник Ли Хајглер Келер отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Таа имаше страв да биде „гладен уметник“ и ги смени насоките. Во 2015 година таа тргна со 5 -годишен план за комбинирање на нејзината loveубов кон уметноста, животните и природата во нејзината работа од соништата. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и „пакетот“ на кучиња за спасување. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Таа го оствари тој сон, ја напушти својата „вистинска работа“ и формираше студија за Хипи Хунд за помалку од една година! Таа има направено стотици нарачани портрети на кучиња кои се собираат ширум светот. Во раните 90 -ти, таа студирала ликовна уметност на ниво на колеџ во заедницата, а потоа ликовна уметност и графички дизајн на државниот универзитет Апалачи во Боун, НК. Уметникот на Западен NC, Ли Хајглер Келер, отсекогаш имал силна врска и loveубов кон животните. Таа штотуку започна да ја покажува својата уметност во галерии. Ли исто така им помага на разни организации за спасување животни, иако донации на нејзината уметност. Таа ужива да го поминува слободното време помеѓу планините и бреговите на Каролина со семејството и „пакетот“ на кучиња за спасување.

За производот

Купувачите избираат и