.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Бигорн во снег“ Сребрена врамена уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

Заштитена марка ликовна уметност „Бигорн во снег“ Сребрена врамена уметност од Мајкл Бланшет Фотографија

DEN 768.00

Од стока
Достапно.

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фото -предмет : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилитис подготвена за обесеност, измешано врамено уметничко дело има овен што стои на страната на снежниот рид. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Фотографијата на Мајкл Бланшет „Бигорн во снег“ ја направи врамената уметност.

За производот

Купувачите избираат и