.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сина цвет I“ платно уметност од Пела

Трговска марка ликовна уметност „Сина цвет I“ платно уметност од Пела

DEN 1530.08

Од стока
Достапно.

Уметник : Pelasubject : Floral Style : Modern Rusticproduct Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има потресено сликање на сини цвеќиња со златни лисја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пела „Сина цвет I“ платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и