.

.

Ruger® Firebird Mqr Големина На Футрола Десна Рака Од Allen®, Црна

Ruger® Firebird Mqr Големина На Футрола Десна Рака Од Allen®, Црна

DEN 2.67

Од стока
Достапно.

Футролата Ruger® Firebird MQR Од Allen® се одликува со магнетно затворање fidlock® со брзо ослободување, што обезбедува сигурна безбедност во вашата футрола, додека сепак овозможува молскавично брзо стекнување на вашето огнено оружје. За да го отворите, едноставно лизнете го магнетното брзо ослободување (МКР) во насоката што природно ја цртате, овозможувајќи ви да ја ослободите футролата и да го нацртате огненото оружје со едно мазно движење. За да се затвори, прицврстувачот автоматски се заклучува на своето место од кој било агол откако магнетот е доволно блиску за да ја привлече другата половина од прилепувањето, така што нема борба да се заклучи бравата. Други карактеристики на футролата вклучуваат прилагодлив ремен за прилагодено вклопување, облога без финтата и издржлива јамка на ременот што одговара на ремените до 2 инчи. Функција 1-Брзо Ослободување fidlock® SNAP Магнетно Затворање, Функција 2-Прилагодлив Ремен За Прилагодено Вклопување, Функција 3-Snag-Free Лагер, Функција 4-Издржлив Појас Јамка Која Одговара На Ремени до 2-Инчи, Функција 5-Одговара Ruger® Модели : SR9 C, SR40 C, Американски 9 C. Десна рака.

За производот

Купувачите избираат и