.

.

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Сино Топаз Висат Пост Обетки

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Сино Топаз Висат Пост Обетки

DEN 2.67

Од стока
Достапно.

Покажете го вашиот гламурозен стил со овие модерни и стилски сини обетки од топаз во 14 каратно жолто злато. Впечатлива сина топаз во облик на круша суспендира долж сините скапоцени камења во облик на багета што го претставуваат декемврискиот месец на раѓање за луксузен дизајн. Овие обетки се обезбедени со затворање на столбот и туркање назад, а скапоцените камења тежат 3,24 cttw.Метална Тежина : 1.19 Gramsjewelly Тип : Fineearing Тип : Скапоцен Камен Висат Обеткипол : женско затворање : Пост и Притисни Back Metal : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Жолтодимензии : 16mm x 5mm Solid Gemstone Детали : Тип : Сина Топазбиртстоун Месец : Декември Форма : Круша, Багетизирај : 7мм х 5мм, 1, 5х2, 5х3, 5ммвежина : 3,24 Cttwquantity : 2, 2 поставување накит : Предност Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел Лак, Совршена за Чување или давање Подароци.Земја На Потекло : Индија 14 Каратно Жолто Злато, Цврсто, Пост И Туркање Назад, Скапоцен Камен.

За производот

Купувачите избираат и