.

.

Табла за трговска марка ликовна уметност „Виножито мачки“ од Даниел Патрик Кеслер

Табла за трговска марка ликовна уметност „Виножито мачки“ од Даниел Патрик Кеслер

DEN 2601.60

Од стока
Достапно.

Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Откако доби диплома за наука од Универзитетот во Мериленд во 1985 година, Кеслер работеше неколку години во графички уметности и архитектонски дизајн пред да се сврти кон сликање со полно работно време во 1991 година. Овие украсени прикажувања на религиозни сцени го привлекоа окото и ја отпуштија неговата имагинација. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Истакнати бои : Бела, црвена, виолетова, зелена, сина, жолта, портокалова, вино Дан Кеслерс Уметнички корени започнаа во католичката граматичка школа, каде што монахињите му дадоа свети картони. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Неговата мајка, Дорис, исто така уметник, исто така беше главен извор на инспирација. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Рамканата табла со ликовна уметност на трговската марка е практично, но сепак стилски декор парче за Секоја просторија од домот! Оваа бела табла има целосно функционална табла за маркери, како и украсни уметнички дела за да додаде допир на стил.

За производот

Купувачите избираат и