.

.

Петри Дамстен 'VW Kleinbus' Canvas Art

Петри Дамстен 'VW Kleinbus' Canvas Art

DEN 638.40

Од стока
Достапно.

Истакнати бои : црна, сива, сина, задечка, бела 1х не е вашата просечна страница за фотографии. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Нашите куратори имаат искуство од добро познати институции како што се Сотби С и Тејт Модерната уметност. Петри Дамстен 'VW Kleinbus' Canvas Art. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.

За производот

Купувачите избираат и