.

.

Трговска марка ликовна уметност „усни 3“ платно уметност од Марк Ашкенази

Трговска марка ликовна уметност „усни 3“ платно уметност од Марк Ашкенази

DEN 478.40

Од стока
Достапно.

Уметник : Марк Ашкеназизубјект : Figutativestyle : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација за поп-уметност за повторување на шарени усни. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марк Ашкенази 'усни 3' платно уметност.

За производот

Купувачите избираат и