.

.

Картер Пумпа За Гориво Модул Собранието П Н: П75003М

Картер Пумпа За Гориво Модул Собранието П Н: П75003М

DEN 1108.48

Од стока
Достапно.

Склопување На Модулот за Пумпа за Гориво картер P/N : P75003 M програмата За Системи За Гориво Картер има уникатни иновации и решенија нудејќи премиум oe вклопување, форма и функција, како и исклучителна покриеност на возилото и ексклузивни карактеристики за решавање проблеми. Картер Системи За Гориво Модул Пумпа За Гориво Склопови се изградени за да се исполнат или надминат oem одговара и сигурност. Повеќето апликации ги вклучуваат потребните додатоци како што се заптивки на резервоарот, патентирани цедилки со висока градиентна густина и ремени за жици. Героторските пумпи користат уникатен ексцентричен механизам на менувачот и роторот што го стиска горивото во пумпата за да создаде висок притисок со многу малку пулсирање. Дизајнот за контакт на испраќачот на цврсто сребро гориво обезбедува подобра електрична спроводливост, продолжувајќи го животниот век на контактот на испраќачот, истовремено обезбедувајќи отпорност на мешавини и адитиви за корозивно гориво. Арматурите се обликувани за оптимална рамнотежа и долг век на траење, намалувајќи ги турбуленциите со дополнителна заштита од арматурна жица. Вклучува Картер Системи За Гориво патентиран чист екран цедилка, која обезбедува до 40% поголем капацитет за задржување нечистотија од следната најдобра конкурентна цедалка, обезбедувајќи подолг живот со помалку затнување.

За производот

Купувачите избираат и