.

.

Стерлинг сребро сино и бело сафир и дијамантски акцент на токлен прстен

Стерлинг сребро сино и бело сафир и дијамантски акцент на токлен прстен

DEN 1552.00

Од стока
Достапно.

Обезбедете зачудувачки изглед со овој прстен за токи на сафир по колекцијата SL. Овој раскошен 925 Стерлинг сребро, природно сини сафири и создаден прстен од бели сафир е обликуван во трендовски прстен на врвот на тока. Парчето е добро изработено во цврсто сребро 925 со мазна висока полирана завршница украсена со тркалезни живописни сини сафири, нагласени со тркалезни исечени бели сафири. Овој прстен е дизајниран од SL колекција со порака. Со создавање накит што е прекрасен внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен кафеав дијамант поставен во тресењето на овој прстен за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. Овој прстен има затворена под-галерија за удобност со поставка со два тони, истакнувајќи го логото на SL Collection SL во 18 K цврсто жолто злато. „Заедно можеме да го инспирираме светот да го цениме дијамантот во себе“. - С.Л. SL колекција Стерлинг сребро сино и бело сафир и дијамантски акцент на токлен прстен.

За производот

Купувачите избираат и