.

.

Печатење во рамка: Цвеќиња Во Градината На Г-Ѓа Лонг, околу 1911 година

Печатење во рамка: Цвеќиња Во Градината На Г-Ѓа Лонг, околу 1911 година

DEN 0.33

Од стока
Достапно.

Гордо направено во САД, овој висококвалитетен отпечаток за репродукција во рамка пристигнува подготвен за закачување со веќе прицврстен хардвер. Цврстата дрвена рамка е црна со мека шема на дрвени зрна. Вклучува вистинско стаклено лице не плексиглас. Изберете од две големини : рамка од 12х15 инчи (големина на печатење 11х14) или рамка од 9х11 инчи (големина на печатење 8х10). Наслов : Цвеќиња Во Градината На Г-Ѓа Лонг, околу 1911 година. Креатор : Кертис И Милер, фотограф. Предмети : ГрадиниAlaskaFairbanks1910-1920, Дневник зградиAlaskaFairbanks1910-1920, садAlaskaFairbanks. Колекција : Столарска Колекција. Колекцијата Френк И Френсис Карпентер се состои од фотографии произведени и собрани Од Френк Г.Карпентер (1855-1924) и неговата ќерка Френсис (1890-1972) за да ги илустрираат неговите списи за патувањето и светската географија. Делата на карпентер помогнаа во популаризацијата на културната антропологија и географија во раните години на дваесеттиот век.

За производот

Купувачите избираат и