.

.

Нико Фиденко-Водете Љубов На Крилото Слатка Диско Фанки Саундтрак-Винил [ ]

Нико Фиденко-Водете Љубов На Крилото Слатка Диско Фанки Саундтрак-Винил [ ]

DEN 1.00

Од стока
Достапно.

Двете песни беа напишани од дрим-дуото Нико Фиденко (композитор) и Џакомо Дел 'Орсо (аранжер и диригент) за легендарниот култен режисер Џо Д' Амато."Водете Љубов На Крилото", од оригиналниот саундтрак на "Емануел и Последните Канибали" е танц-кат што го пее Ула Линдер, додека "Слатка Диско Фанки" (Од Емануел И Трговијата Со Бели Робови) е токму она што го сугерира името : чиста фанки диско со непогрешлив италијански допир, со одлични вокални хармонии и жици.Диџеите ширум светот ќе полудат по овој уникатен диско звук! Добредојдовте на фанки страна На Црна Емануел! Ограничено Издание, 400 примероци. Нико Фиденко - Водете Љубов На Крилото / Слатка Диско Фанки Саундтракот-Винил [7-Инчен].

За производот

Купувачите избираат и